Kafkaesk Öyküler

Kategori : Öykü
Yazar : Kolektif
Sayfa Sayısı : 300
ISBN : 978-605-5159-36-8
Dili : Türkçe

KAFKAESK ÖYKÜLER: KAFKA’NIN  İZİNDE BULUNMAZ BİR HAZİNE ÇAĞIN EN BÜYÜK YAZARLARI KAFKAESK ÖYKÜLERDE BİR ARAYA GELDİ: BORGES, BALLARD KAFKA, LETHEM, ROTH, VE NİCELERİ BU EŞSİZ DERLEMEDE BULUŞTU.

Şimdi artık Kafka’nın simsiyah böceğinin etrafında renkli böcekler birikiyor. Renk renk dönüşümler, renk renk öyküler beliriyor.

“Kafkaesk Öyküler” çağın en büyük yazarlarının birbirinden değerli öykülerinden oluşan eşsiz bir derleme. Her öyküde Kafka’nın modern edebiyatta yarattığı kırılmayı yeniden canlandıran yazarlar eşsiz ve bir okuma serüveni sunuyor. Klasikleşmeye aday, arşivlik bir çalışma. 

TADIMLIK:

Öğle yemeğimiz tam bir vakit kaybına dönmüştü. Bu ikisini dinlemekten yorulmuştum ve işe dönmek için yoğun bir dürtü hissediyordum. İğnemle birer defa hızla soktum onları, ikisinin de dikkati dağıldı: Şaşırtmaca avantajına sahiptim. Ağzıma biraz daha bal attım ve onları çabucak bal mumuyla kapladım. Kısa süre sonra, sekizgen şeklinde birer kozanın içine yerleşmiş, kış uykusuna dalmışlardı.

Arka kapaktan: 

“Kafka’nın bir hikâyesini hayal meyal hatırlamak bir şey, kitabın önünde olması başka bir şey." Amerikan ve İngiliz Edebiyatının en büyük isimleri Kafka için yazdılar. Birbirinden değerli ve eşsiz öyküler Kafkaesk Öyküler antolojisinde bir araya geldi.